12.04.2019. 12:24

Održano 11. međužupanijsko natjecanje mladih Crvenog križa Istarske i Primorsko-goranske županije

U SUBOTU 6. TRAVNJA U OŠ KAŠTANJER ODRŽANO 11. MEĐUŽUPANIJSKO NATJECANJE MLADIH CRVENOG KRIŽA ISTARSKE I PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE. 
NATJECALE SU SE UKUPNO 23 EKIPE U KATEGORIJI MLADIH I PODMLATKA S UKUPNO 140 NATJECATELJA. 
Osim teorjiske provjere znanja o Pokretu Crvenog križa, poznavanju ljudskih prava i prava djeteta te prve pomoći, znanje prve pomoći pokazivalo se i na praktičnim radilištima s realistično prikazanim situacijama i ozljedama.
U kategoriji podmlatka u kojoj je nastupilo ukupno 13 ekipa pobijedila je ekipa OŠ MARIJE I LINE UMAG dok je u kategoriji mladih u kojoj se natjecalo ukupno 10 ekipa slavila ekipa SŠ MARKANTUNA DE DOMINISA RAB.
Pobjedničke ekipe predstvljat će Istarsku i Primorsko-goransku županiju na Državnom natjecanju u Našicama koje se tradicionalno odvija u Tjednu Hrvatskog Crvenog križa.
Čestitamo svim ekipama a posebno pobjedničkim.
Želimo se zahvaliti svima koji su sudjelovali i pomogli u organizaciji ovog natjecanja, a posebno OŠ Kaštanjer, školi domaćinu (ravnateljici i njenim djelatnicima) te GDCK Pula (društvu domaćinu natjecanja)
VELIKO HVALA SVIM VOLONTERIMA !!!!!!♥️

Redoslijed svih ekipa po kategorijama:
Kategorija PODMLADAK:
1. OŠ MARIJE I LINE UMAG
2. OŠ IVO LOLA RIBAR LABIN
3. OŠ MALINSKA - DUBAŠNICA KRK
4. OŠ IVANA RABLJANINA RAB
5. OŠ ČAVLE RIJEKA
6. OŠ JURJA KLOVIĆA NOVI VINODOLSKI
7. OŠ VLADIMIRA NAZORA PAZIN
8. OŠ TONE PERUŠKA PULA
9. OŠ ZVONKA CARA CRIKVENICA
10. OŠ DRAGE GERVAISA OPATIJA
11. OŠ SVETI LOVREČ POREČ
12. OŠ MARIA MARTINOLIĆA MALI LOŠINJ
13. OŠ PETAR ZRINSKI ČABAR
Kategorija MLADI:
1. SŠ MARKANTUNA DE DOMINISA RAB
2. SŠ VLADIMIR GORTAN BUJE
3. MEDICINSKA ŠKOLA RIJEKA
4. PAZINSKI KOLEGIJ KLASIČNA GIMNAZIJA PAZIN
5. HOTELIJESKO TURISTIČKA ŠKOLA OPATIJA
6. MEDICINSKA ŠKOLA PULA
7. SŠ AMBROZ HARAČIĆ MALI LOŠINJ
8. SŠ DR.ANTUNA BARCA CRIKVENICA
9. SŠ HRVATSKI KRALJ ZVONIMIR KRK
10. SŠ MATE BALOTE POREČ